Forum Inspektorów Ochrony Danych

Niezależne, samorządne i wolne miejsce wirtualnych spotkań Administratorów Bezpieczeństwa Informacji i przyszłych IOD


#1 11.01.2017 11:01:56

 peterix

Administrator

91768
Zarejestrowany: 15.12.2014
Punktów :   

Dzień otwarty GIODO 03.02.2017

Szanowni Państwo - zawsze warto pojechac kto może niech się rejestruje
http://www.wsb.edu.pl/rejestracja,m,Giod,1609

Offline

 

#2 30.01.2017 15:49:49

 peterix

Administrator

91768
Zarejestrowany: 15.12.2014
Punktów :   

Re: Dzień otwarty GIODO 03.02.2017

Ponoć będzie dużo o ochronie danych osobowych w oświacie.  Rejestracja do jutra.  Wybierzcie się!

Offline

 

#3 06.02.2017 11:05:12

 peterix

Administrator

91768
Zarejestrowany: 15.12.2014
Punktów :   

Re: Dzień otwarty GIODO 03.02.2017

Witam wszystkich

A więc ..... byłem na dniu otwartym GIODO w Dąbrowie Górniczej.  W porównaniu z poprzednimi edycjami był wyjątkowo skromny.  Nie tylko pod względem poruszanych zagadnień ale nawet materiałów czy takiego drobiazgu jak przerwa kawowa .  Obrady zaszczyciła oczywiście Pani GIODO ale po kilkunastu minutach nas opuściła.  Nie było zatem możliwości zadania pytań co do dalszych losów ODO, ale nawet zrobienia pamiatkowego zdjęcia

No ale mimo wszystko warto było pojechać i zobaczyć jak kształtuje się nasza przyszłość, wszak GIODO stoi na stanowisku żeby nas wszystkich zarejestrowanych ABI z automatu zdobić IOD (lub DPO) bo co do skrótu jeszcze nie ma wspólnego stanowiska.  W zasadzie podczas wykładu Pani Młotkiewicz zastępcy Dyrektora Departamentu Rejestracji ABI i Zbiorów Danych Osobowych Biura GIODO, która wygłosiła wykład pod tytułem "Nowa rola administratora bezpieczeństwa informacji w świetle nowych przepisów o ochronie danych osobowych", nie podano żadnych nowych informacji ponad to co omówiliśmy sobie na naszym szkoleniu.  Jedynym dobrym akcentem, przynajmniej dla mnie, było stwierdzenie, że w sumie to nasz polski ABI jest w zasadzie już takim IOD i wiele nowego robić nie trzeba. 

W drugiej części można było wybrać: albo wykład dr Grzegorza Sibigi dotyczący nowej roli ABI w biznesie albo wykład Pani Moniki Karasińskiej Dyrektora Departamentu Orzecznictwa, Legislacji i Skarg Biura GIODO, którego tematem były zmiany w zasadach ochrony danych osobowych w oświacie i samorządzie terytorialnym.  Ja, z oczywistych względów, wybrałem ten drugi.  Prawdę mówiąc, zwykle uwielbiam Panią Karasińską i jej wystąpienia,  tym jednak razem ... jakby to powiedzieć ... trochę się zawiodłem.  Większość czasu poświęciła nieuregulowanej kwestii monitoringu w szkołach, podnosząc że od 20 lat nie możemy się doczekać żadnego uregulowania prawnego dotyczącego tej kwestii.  No cóż ..... wnioski pozostawiam Państwu.  W każdym razie twierdziła, że w większości przypadków dokumentacja bezpieczeństwa opracowana w szkołach, nie dość że jest bardzo dobra, to jeszcze po niewielu zmianach będzie dalej aktualna.  Kiedy jednak zaczęła mówic o tych zmianach to już tak ładnie i miło nie było.  Poruszyła sprawę zbierania zgód na przeróżne rzeczy i co rusz jak bumerang wracała do monitoringu zadając setki pytań.  Odpowiedzi jednak nie było.
Najfajniejsze było, że mówiono o wyrażaniu zgody na przetwarzanie danych dotyczących wizerunku, nadmiarowości zbierania danych a wszystko odbywało się w sali gdzie zainstalowana była kamera, biegało kilku fotografów robiących zdjęcia na potrzeby promocji szkoły i GIODO, a w momencie zadawania pytania, uczestnicy mieli podawać swoje nazwisko i firmę, którą reprezentowali.

Czy ktoś z forumowiczów był może na spotkaniu?  Dajcie znać i opiszcie swoje wrażenia.

Pozdrawiam.

Offline

 

#4 16.01.2019 05:40:35

Ania

ABI

Zarejestrowany: 05.05.2016
Punktów :   

Re: Dzień otwarty GIODO 03.02.2017

http://www.wsb.edu.pl/index.php?p=m&idg=Giod,3686
Kolejny dzień otwarty UODO 1lutego w Dąbrowie Górniczej.

Offline

 

#5 25.01.2019 12:43:36

 peterix

Administrator

91768
Zarejestrowany: 15.12.2014
Punktów :   

Re: Dzień otwarty GIODO 03.02.2017

Byndem

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wiedzminonline.pun.pl www.eurotrucksite.pun.pl www.irlandia.pun.pl www.zuzlowymenag08conquer.pun.pl www.cs-wojak.pun.pl