Forum Inspektorów Ochrony Danych

Niezależne, samorządne i wolne miejsce wirtualnych spotkań Administratorów Bezpieczeństwa Informacji i przyszłych IOD


#1 20.10.2016 19:18:26

ABIGEIL

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 20.10.2016
Punktów :   

Abi wątpliwosci

Czy Abi rejestruje w rejestrze u siebie  tylko te wnioski, które ADO nie mając u siebie Abi
ego zgłaszałby do GIODO? W dalszym ciągu zbiór uczniowie nawet jeśli zawiera dane wrażliwe nie podlega rejestracji? Czy w wykazie zbiorów mamy wszystkie zbiory i te których nie rejestrujemny i te które mamy w jawnym rejestrze. A tym zbiorom nie wymagającym rejestracji nie przypisuje my daty wprowadzenia?

Offline

 

#2 20.10.2016 19:22:19

ABIGEIL

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 20.10.2016
Punktów :   

Re: Abi wątpliwosci

Czy w wykazie zbiorów powinien znaleźć się zbiór osoby ubiegający się o zatrudnienie, kontrahenci? Czy w przypadku zamówień publicznych wskazujemy w zakresie dane firmy, nip. Czy zarówno w przypadku zamówień jak i kontrahentów ustawa nie obejmuje firm?

Offline

 

#3 21.10.2016 08:12:32

 peterix

Administrator

91768
Zarejestrowany: 15.12.2014
Punktów :   

Re: Abi wątpliwosci

1. Czy Abi rejestruje w rejestrze u siebie  tylko te wnioski, które ADO nie mając u siebie Abiego zgłaszałby do GIODO?
TAK
2. W dalszym ciągu zbiór uczniowie nawet jeśli zawiera dane wrażliwe nie podlega rejestracji?
TAK
3. Czy w wykazie zbiorów mamy wszystkie zbiory i te których nie rejestrujemny i te które mamy w jawnym rejestrze.
NIE - wszystkie,
4. A tym zbiorom nie wymagającym rejestracji nie przypisujemy daty wprowadzenia?
W Wykazie nie jest wymagana data, w podanym przeze mnie przykładzie data służy tylko ABIEMU - na przykład data kiedy zgłoszono/dowiedział się że ma taki zbiór i wpisał go do wykazu...

Offline

 

#4 21.10.2016 08:13:34

 peterix

Administrator

91768
Zarejestrowany: 15.12.2014
Punktów :   

Re: Abi wątpliwosci

ABIGEIL napisał:

Czy w wykazie zbiorów powinien znaleźć się zbiór osoby ubiegający się o zatrudnienie, kontrahenci? Czy w przypadku zamówień publicznych wskazujemy w zakresie dane firmy, nip. Czy zarówno w przypadku zamówień jak i kontrahentów ustawa nie obejmuje firm?

Sprawdźmy czy ktos oprócz mnie tu jeszcze zagląda....   NO KTO ODPOWIE!???

Offline

 

#5 21.10.2016 10:46:26

ABIZSP1

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 07.10.2016
Punktów :   

Re: Abi wątpliwosci

Według art. 24 ust. 1 i 2 z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. Nr 173, poz. 1807), ewidencja działalności gospodarczej jest jawna i każdy ma prawo dostępu zarówno do zgromadzonych w niej danych, jak też do przeglądania akt ewidencyjnych przedsiębiorcy myślę więc, że dane firm nie podlegają ochronie danych. Natomiast, można utworzyć zbiór osób ubiegających się o zatrudnienie jeżeli na CV będzie się znajdowała stosowna notatka informacyjna, w której kandydat wyraża zgodę na przetwarzanie i przechowywanie danych osobowych.
DOBRZE MYŚLĘ CZY ŹLE?

Offline

 

#6 21.10.2016 21:14:16

ABIGEIL

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 20.10.2016
Punktów :   

Re: Abi wątpliwosci

Pytanie związane z przekazywaniem, udostępnianiem i powierzaniem danych. Czym jest wystawienie opinii o dziecku do PPP, informacja do działu profilaktyki OPS, opinia o rodzinie przekazana grupie roboczej, a np. informacja o pracowniku do banku, lista dzieci korzystających z ubezpieczenia dobrowolnego, przekazywanie różyć danych pracowników, uczniów do UM? Kiedy wskazujemy odbiorców?

Offline

 

#7 21.10.2016 21:48:03

ABIGEIL

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 20.10.2016
Punktów :   

Re: Abi wątpliwosci

Mając zbiór dzieco realizujący obowiązek w innej placówce,  a są tam dzieci odroczone na podstawie decyzji PPP - zawierające inforacje o niepełnosprawności to ten zbiór musze zarejestrować.  Podobnie jak przy rekrutacji jeżeli mam ucznia 8 letniego który był odroczone na podstawie decyzji? Oczywiście rejestracja w Giodoj

Ostatnio edytowany przez ABIGEIL (21.10.2016 21:49:14)

Offline

 

#8 24.10.2016 14:58:35

 peterix

Administrator

91768
Zarejestrowany: 15.12.2014
Punktów :   

Re: Abi wątpliwosci

ABIGEIL napisał:

Pytanie związane z przekazywaniem, udostępnianiem i powierzaniem danych. Czym jest wystawienie opinii o dziecku do PPP, informacja do działu profilaktyki OPS, opinia o rodzinie przekazana grupie roboczej, a np. informacja o pracowniku do banku, lista dzieci korzystających z ubezpieczenia dobrowolnego, przekazywanie różyć danych pracowników, uczniów do UM? Kiedy wskazujemy odbiorców?

Na jakiej podstawie przekazuje pani te dane?

Offline

 

#9 24.10.2016 15:00:17

 peterix

Administrator

91768
Zarejestrowany: 15.12.2014
Punktów :   

Re: Abi wątpliwosci

ABIGEIL napisał:

Mając zbiór dzieco realizujący obowiązek w innej placówce,  a są tam dzieci odroczone na podstawie decyzji PPP - zawierające inforacje o niepełnosprawności to ten zbiór musze zarejestrować.  Podobnie jak przy rekrutacji jeżeli mam ucznia 8 letniego który był odroczone na podstawie decyzji? Oczywiście rejestracja w Giodoj

Zbiór dzieci realizujących obowiązek szkolny w innej szkole powinien zostać zarejestrowany (w GIODO)  ale tylko gdy zawiera dane wrzażliwe lub w Pani jednostce nie ma ABI.

Offline

 

#10 26.10.2016 08:48:00

Sabina

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 20.10.2016
Punktów :   

Re: Abi wątpliwosci

Witam.

Mam taki zbiór" wykaz telefonów- emeryci" jest on prowadzony na papierze i w formie elektronicznej w programie word. Czy w wykazie umieszczam go tylko raz?

Offline

 

#11 26.10.2016 09:07:03

Sabina

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 20.10.2016
Punktów :   

Re: Abi wątpliwosci

Witam.

Mam problem z obszarem przetwarzania danych osobowych, a właściwie z korytarzami. Po wew. audycie (własnym:)) zauważyłam że na tych korytarzach są gabloty i tam dyplomy imienne uczniów, zdjęcia opisane z imienia i nazwiska absolwentów, podziękowania dla uczniów" i co teraz?

Od roku jestem ABI to mam zgody uczniów pełnoletnich lub rodziców na wywieszanie takich informacji. Ale co wtedy z obszarem przetwarzania danych?

Pozdrawiam Sabina

Offline

 

#12 26.10.2016 09:46:43

 peterix

Administrator

91768
Zarejestrowany: 15.12.2014
Punktów :   

Re: Abi wątpliwosci

Sabina napisał:

Witam.

Mam taki zbiór" wykaz telefonów- emeryci" jest on prowadzony na papierze i w formie elektronicznej w programie word. Czy w wykazie umieszczam go tylko raz?

Oczywiście!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.fenixclan.pun.pl www.slownik.pun.pl www.transformersforum.pun.pl www.brzozowenadolice.pun.pl www.fmrev.pun.pl