Forum Inspektorów Ochrony Danych

Niezależne, samorządne i wolne miejsce wirtualnych spotkań Administratorów Bezpieczeństwa Informacji i przyszłych IOD

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

  • Index
  •  » ABI
  •  » połączenie placówek w Zespół - upoważnienia

#1 23.05.2017 00:55:22

kaskamax1

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 10.10.2016
Punktów :   

połączenie placówek w Zespół - upoważnienia

witam serdecznie, moje pytania:

1.Czy po połączeniu 2 przedszkoli w Zespół należy nadać pracownikom nowe upoważnienia do przetwarzania danych, czy obowiązują te już im nadane?
Czy pracownicy obsługi, którzy mają dostęp do danych typu osoby upoważnione do obioru dzieci mają mieć upoważnienia, czy wystarczy oświadczenie, że się zapoznali z ochroną danych, itp?

2. Czy nowy dyrektor odbiera/ogranicza uprawnienia poprzedniemu dyrektorowi (który teraz jest nauczycielem)? co z uprawnieniami (ich odbiorem) nadanymi przez UM? Tworzymy ewidencję tych odebranych uprawnień?

3. Czy do nadawania kodu alarmowego tworzymy jakieś odrębne procedury czy wystarczą upoważnienia? (wpisałam w polityce kto ma dostęp do kodu, ale nie wiem, czy to jest dobrze). W zaleceniach z audytu mamy: regulacje wewnętrzne uzupełnić o zasady udostępniania kodu uruchamiającego i odblokowującego system alarmowy.

pozdr., Kasia

Offline

 

#2 23.05.2017 10:26:27

 peterix

Administrator

91768
Zarejestrowany: 15.12.2014
Punktów :   

Re: połączenie placówek w Zespół - upoważnienia

1. Upoważnienie nadaje administrator danych - jeśli jest nowy to stare upoważnienia straciły moc
2. Nowy Dyrektor decyduje o zakresie wydanych upoważnień
3. Nie zgadzam się z zapisem KAW.  nie ma obowiązku w Polityce bezpieczeństwa wpisywać takich rzeczy. Nie dałbym sobie tego wpisać.  Ale skoro w polityce już jest to bardzo krótko opisałbym kto (funkcja) ma prawo do kodów, kto je przechowuje i kto może z nich korzystać ew. kto decyduje o wydani kodów pracownikowi.

Pozdrawiam

Offline

 
  • Index
  •  » ABI
  •  » połączenie placówek w Zespół - upoważnienia

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.zuzlowymenag08conquer.pun.pl www.irlandia.pun.pl www.cs-wojak.pun.pl www.eurotrucksite.pun.pl www.wiedzminonline.pun.pl