Forum Inspektorów Ochrony Danych

Niezależne, samorządne i wolne miejsce wirtualnych spotkań Administratorów Bezpieczeństwa Informacji i przyszłych IOD


#1 06.08.2018 19:02:37

Ania

ABI

Zarejestrowany: 05.05.2016
Punktów :   

relacja: audytor wewnętrzny - IOD

https://uodo.gov.pl/pl/138/445

Przeczytajcie sobie tę lekturkę - ciekawa

Offline

 

#2 14.08.2018 12:40:03

 peterix

Administrator

91768
Zarejestrowany: 15.12.2014
Punktów :   

Re: relacja: audytor wewnętrzny - IOD

no! ale czy ktoś tu jeszcze zagląda?

Offline

 

#3 16.08.2018 09:13:41

Iwona

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 25.01.2018
Punktów :   

Re: relacja: audytor wewnętrzny - IOD

Tak, ja:)))

Offline

 

#4 19.08.2018 17:24:07

Ania

ABI

Zarejestrowany: 05.05.2016
Punktów :   

Re: relacja: audytor wewnętrzny - IOD

Pozdrawiam Cie Iwonko ... to jest nas dwie

Offline

 

#5 15.11.2018 13:52:07

Zbyszek58

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 15.11.2018
Punktów :   

Re: relacja: audytor wewnętrzny - IOD

Witam. Mam na imię Zbyszek. Jestem tu "świeżutki". Aktualnie studiuję w WSISiZ w Warszawie na podyplomówce w zakresie inspektor ochrony danych osobowych. Tematyka ODO bardzo mnie interesuje stąd moja obecność. Przeczytałem sugerowany przez Anię materiał. Zrozumiałem, że IOD nie wchodzi w paradę audytorowi wewnętrznemu ale audytor może wejść na terytorium działania IOD i stąd mowa o efektywnej współpracy. Czy mam rację? Czy sugestia - "działania audytorów wewnętrznych i inspektorów ochrony danych powinny być komplementarne" daje duże pole dla tzw. "dobrej woli" obu stronom. W praktyce pewnie rzadko zdarza się rozbieżność interesów IOD i audytora, ale wystarczy wyobrazić sobie rzetelnego IOD i audytora - służbistę, czepialskiego i … powiedzmy sobie eufemistycznie - nie darzącego IOD zbytnią sympatią. Jak wówczas może wyglądać odwrotność efektywnej współpracy?
POzdrawiam

Offline

 

#6 02.12.2018 16:25:33

 peterix

Administrator

91768
Zarejestrowany: 15.12.2014
Punktów :   

Re: relacja: audytor wewnętrzny - IOD

Ale sprecyzuj pytanie  - oczekujesz ze na forum, ktoś Ci napisze elaborat - my tu proste ludzie tylko działamy pytanie-odpowiedź ew. jakiś hejt

Offline

 

#7 28.12.2018 10:22:02

Ania

ABI

Zarejestrowany: 05.05.2016
Punktów :   

Re: relacja: audytor wewnętrzny - IOD

Zbyszku , Audytorzy wewnętrzni to generalnie takie osoby, którym wydaje się, że znają się na wszystkim (a przynajmniej każą im znać się na wszystkim), a tymczasem tak nie jest. W przypadku jednostek publicznych w 100% przyjdzie taki moment, że audytor wewnętrzny wejdzie na terytorium IODa. Tyle tylko, że w zakresie ochrony danych osobowych to Ty masz być guru. Jak audytor będzie miły to Ty też bądź miły, a jak nie to zwyczajnie utrzyj mu nosa. RODO to taki akt prawny, który nie daje gotowych wzorów, więc jeśli wypracujesz sobie swoje rozwiązania i do tego będziesz posiadał gruntowną wiedzę, to każdego czepialskiego i służbistę audytora jesteś w stanie spuścić na drzewo. Pozdrawiam

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.kielich.pun.pl www.minecraftfan.pun.pl www.wzgorzawitosa.pun.pl www.janeausten.pun.pl www.agrotexim.pun.pl