Forum Inspektorów Ochrony Danych

Niezależne, samorządne i wolne miejsce wirtualnych spotkań Administratorów Bezpieczeństwa Informacji i przyszłych IOD


#1 21.11.2017 10:08:43

 peterix

Administrator

91768
Zarejestrowany: 15.12.2014
Punktów :   

Plany wdrożenia RODO.

Witam wszystkich czytaczy i pisarzy na forum.

Powolutku, krok za kroczkiem przygotowujemy się do wdrożenia Rozporządzenia unijnego dotyczącego ochrony danych osobowych.  Kto z Państwa zapoznał się z nowymi wymogami?  Dajcie znać jak widzicie u siebie implementacje tych nowych przepisów.

Trzeba zauważyć, że nowe przepisy są,  wbrew temu co mówiłem na szkoleniu, całkiem rozsądne.  Owszem będziemy mieli dużo pracy, żeby dopasować dokumentację no i przede wszystkim zrobić dobra analizę ryzyka ale myślę, że ta część ABI-ch, która podeszła uczciwie do zagadnienia nie powinna się niczego bać.

Nie wiem co z tych planów wyjdzie ale chciałbym pod koniec roku lub na początku nowego przygotować bardzo krótkie max. 1 godzina szkolenie dla dyrektorów jednostek, podczas którego poruszę najistotniejsze zmiany jakie nas czekają oraz to o czym mówiłem na naszym szkoleniu w ubiegłym roku czyli konieczności posiadania w swoich szeregach IOD'a i korzyści jakie z tego płyną.  Później przygotujemy szkolenie dla samych IOD'ów i opracujemy wzorcową dokumentację a następnie zaproponuję Państwu taki dosyć łatwy sposób na poradzenie sobie z analizą ryzyka.
Nie ukrywam, że liczę na Państwa pomoc.  Będę potrzebował koordynatorów-współpracowników, którzy wesprą mnie w opracowaniu takiej wzorcowej dokumentacji uwzględniającej specyfikę jednostek, w szkoleniach z analizy ryzyka a w końcu wspomogą we wdrożeniu nowej dokumentacji w jednostkach.

Przemyślcie Państwo, kto z Państwa byłby chętny do tego, żeby mocniej wejść w ten temat bo jak wiecie zapewne jest to nowy fach, który ma sporą przyszłość.

Pozdrawiam ciepło
Peter

Offline

 

#2 30.11.2017 19:55:23

 peterix

Administrator

91768
Zarejestrowany: 15.12.2014
Punktów :   

Re: Plany wdrożenia RODO.

Wysłałem do Państwa ankietę mimo oczywistych błędów których sie nie ustrzeglem zapytanie jest do abich. Proszę o wypełnienie. W piątek nie bedzie mnie w pracy więc zapytanie proszę slac przez forum ewentualnie poczekajcie do poniedziałku

Offline

 

#3 15.12.2017 18:42:00

Ania

ABI

Zarejestrowany: 05.05.2016
Punktów :   

Re: Plany wdrożenia RODO.

Na stronie Ministerstwa Cyfryzacji pojawił się "Informator RODO" https://www.gov.pl/cyfryzacja/rodo-informator
Miłej lekturki 

Offline

 

#4 22.12.2017 13:38:32

Ania

ABI

Zarejestrowany: 05.05.2016
Punktów :   

Re: Plany wdrożenia RODO.

"Jak rozumieć i stosować podejście oparte na ryzyku? - poradnik GIODO" - polecam szczególnie dla osób, którym pojęcie analiza ryzyka niewiele mówi. Podane w "strawialny" sposób.
http://www.giodo.gov.pl/pl/1520282/10294       

Offline

 

#5 22.12.2017 16:16:47

Ania

ABI

Zarejestrowany: 05.05.2016
Punktów :   

Re: Plany wdrożenia RODO.

1 lutego 2018 GIODO organizuje w Wyższej Szkole Biznesu konferencję nt. wdrożenia RODO w placówkach oświatowych. Termin trochę niefortunny bo na Śląsku to są ferie zimowe, ale dobrze byłoby gdyby ktoś, jeśli może tam pojechał. Konferencja pewnie będzie darmowa i może coś ciekawego powiedzą. Dajcie znać czy ktoś może się wybrać i podzielić później informacjami. Zapraszam na stronę GIODO, tam znajdziecie informacje na temat konferencji.

Pozdrawiam
Ania

Offline

 

#6 03.01.2018 14:28:41

 peterix

Administrator

91768
Zarejestrowany: 15.12.2014
Punktów :   

Re: Plany wdrożenia RODO.

Witam wszystkich w Nowym Roku

Szanowni Państwo ruszamy z cyklem szkoleń dla IOD'ów.  W pierwszej kolejności dla tych z Państwa którzy wyrazili chęć do dalszego rozwoju w kierunku pełnienia tej funkcji.  Jako że jest nas dużo - to pierwsze szkolenie odbędzie się w dwóch turach 16-19 stycznia i 12-16 luty.  chciałbym zeby osoby zainteresowane same sobie wybrały w jakim terminie chca na tych naszych spotkaniach być.  Prosze przekażcie dalej informację osobom, które nie zagladaja na nasze forum.

Pozdrawiam i niech moc będzie z Wami

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ekonomia2010.pun.pl www.isthari.pun.pl www.otsfanforum.pun.pl www.narutowojna.pun.pl www.gwardia.pun.pl