Forum Inspektorów Ochrony Danych

Niezależne, samorządne i wolne miejsce wirtualnych spotkań Administratorów Bezpieczeństwa Informacji i przyszłych IOD

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#16 25.03.2018 12:51:39

 peterix

Administrator

91768
Zarejestrowany: 15.12.2014
Punktów :   

Re: Materiały ze szkolenia dla IOD

prosze uważnie przeczytać wątek tam jest hasło zapisane

Offline

 

#17 26.03.2018 15:55:12

 peterix

Administrator

91768
Zarejestrowany: 15.12.2014
Punktów :   

Re: Materiały ze szkolenia dla IOD

Dla II grupy obiecana analiza z A :usuniety ze względu na RODO
dla wszystkich pozostałych lista koordynatorów :usuniety ze względu na RODO
hasło jak zawsze nr sali

Offline

 

#18 19.04.2018 07:48:47

pawelb

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 19.04.2018
Punktów :   

Re: Materiały ze szkolenia dla IOD

Witam wszystkich. Mam pytanie do pana Piotra lub kogoś, kto ma problem podobny do niżej opisanego i zna rozwiązanie.

Dotyczy on programu do analizy ryzyka. Podczas próby zatwierdzenia nowej analizy (Zakładka "Analiza-Generowanie wyników" -> przycisk "Zatwierdź wyniki analizy") program po zadaniu pytania "Czy na pewno ..." generuje komunikat "Type mismatch in expression".  Bez zapisania analizy nie jest przecież możliwie wydrukowanie raportu z danymi pobranymi z obliczeń?
Nie jest też możliwe utworzenie nowej bazy danych (Start -> Ustawienia -> Utworz). Próba skutkuje komunikatami "I/O error 103" lub, po zmianie nazwy bazy danych z "Nowa_baza" na inną: "I/O error 32".
Być może przeoczyłem coś podczas szkolenia i robię jakiś banalny błąd?
Dodam, że program, aby maksymalnie skrócić i uprościć ścieżkę dostępu, rozpakowałem na dysk C (C:\AR) i zasadniczo działa: mogę edytować dane, dodawać pytania itd.
Pracuję jednak na przykładowej, dołączonej do programu bazie danych i przykładowym zestawie pytań, zasobów, zagrożeń...
Używam Windows 10, ale próbowałem uruchamiać program z uprawnieniami administratora, w trybie zgodności z Windows 7 itd.
Czy ktoś zna rozwiązanie? Z góry dziękuję z pomoc.

Offline

 

#19 19.04.2018 10:41:41

 peterix

Administrator

91768
Zarejestrowany: 15.12.2014
Punktów :   

Re: Materiały ze szkolenia dla IOD

Program to prowizorka robiona na szybko i zobowiązuję się ze kiedyś go poprawię
Na szybko - do zatwierdzenia analizy.  Prosze w ustawieniach systemowych ustawić format adaty na dd.MMM.yyyy barzdo ważne z kropkami.

jeśli nie da się utworzyć nowej bazy to mozna skopiowac bazę - folder szkoła (program nie może funkcjonowac podczas wykonywania tej operacji) pod inna nazwą a następnie zmienić bazę na tę nową bazę i powinno działać

Pozdrawiam

Offline

 

#20 19.04.2018 11:25:02

pawelb

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 19.04.2018
Punktów :   

Re: Materiały ze szkolenia dla IOD

Panie Piotrze,
jest Pan wielki!!! Bardzo dziękuję - działa.
Pozdrawiam serdecznie.

Offline

 

#21 22.04.2018 13:58:30

 peterix

Administrator

91768
Zarejestrowany: 15.12.2014
Punktów :   

Re: Materiały ze szkolenia dla IOD

Dla tych co prosili o możliwość wyrzucania zamiast do excela do csv to proszę https://www.dropbox.com/s/g1t0y83m4ndhf … a.exe?dl=0


Pozdrawiam
Peter

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.dbzpbf.pun.pl www.pbfy.pun.pl www.drakenmag.pun.pl www.narutokage.pun.pl www.plemionanet.pun.pl